Lektoři

Martina Jandová

Jóga mozku, hathajóga, kundalini jóga, Ashtanga jóga, acrojóga, pránajáma, meditace

Těším se na vás v našem studiu u lekcí jógy. Pomohu vám získat zpět vaši rovnováhu a sounáležitost s okolním světem, jež člověk dospíváním ztrácí a společně se pokusíme o znovunalezení vlastního a jedinečného Já, které zapomnělo, odkud přišlo a co tu dělá a jehož kultivací lze dosáhnout dlouhodobého a stabilního pocitu štěstí v přítomném čase.

 

Mou snahou je předat vám to, co jsem díky józe náhodně objevila v sobě a díky čemuž žiji šťastně, bez potřeby stále něco plánovat a hledět do budoucnosti, jež s jistotou nikdo z nás stejně nemá. Prozřít v přítomnosti je sice náročný, ale nikoliv nereálný úkol. Každý váš pokrok je pro mě odměnou, novou výzvou, inspirací k tvorbě a důvodem pokračovat.

Certifikáty, diplomy, osvědčení, kurzy

 

 • FISAF Hatha Yoga Instructor
 • FISAF specializace Hatha Yoga I., II.
 • FISAF specializace Ashtanga jóga
 • FISAF specializace Dětská jóga
 • Čakry v kundalini józe
 • Pránické léčení

 

Narodila jsem se roku 1970. Mám dvě děti Klaudii (2001) a Nikiho (2005). Vystudovala jsem VŠE v Praze a mým profesním oborem je IT (správa počítačových sítí a programování). Mými oblíbenými sportovními aktivitami jsou balet, kajak, kolo, brusle, jachting, túry v hlubokých lesích a po hřebenech hor,  plavání v křišťálových ledovcových jezerech. Mezi mé koníčky patří má rodina, má práce, IT a tvorba filmů, zvířata, ptáci, rostliny, stromy, Afrika, kytara, flétna, nové technologie, výuka cizích jazyků a sportovní automobily. Neoddělitelnou součást mého života tvoří les a komunikace s ním. Les mi ukázal mou šťastnou  cestu a jóga mi pomohla ji nalézt.

 

Má celoživotní vášeň pro malé i velké kočky mě dovedla ke gepardům a jejich záchraně na Zemi. Jsem spolutvůrcem kinofilmu Maleika (střih, zvuk), který právě běží v německých a švýcarských kinech. Blíže o filmu i gepardici Maleice na www.maleika.cz, trailer k filmu je zde. Pokud byste se chtěli zapojit do záchrany gepardů s námi a koupit si strom pro naši nadaci Green Belt Botswana, bližší informace najdete v sekci Akce. Děkujeme.

 

Věnuji se studiu lidského mozku. Fascinuje mě jeho anatomie, funkce a procesy ovlivňující vědomí a chování člověka. Zjištění, jak málo jsou lidé schopni z obrovského potenciálu svého mozku využít, mě přivedlo k myšlence, vypracovat systém pro mé studenty jazyků na zlepšení paměti, soustředění a motivace. Tento soubor cvičení jsem spojila s jógou a vedu speciální lekce jógy mozku pro vyrovnání hemisfér a zkvalitnění života.

 

Jóga ke mně přišla náhle v roce 2008, kdy po 16ti letech náročného zaměstnání začala vnášet do mého rušného života poklid a řád. Otevřela přede mnou novou cestu, která mě zbavila zacyklených iluzí, odkryla mi reálná východiska z neřešitelného, vyvedla mě z materiálních nátlaků dnešního světa a poodhalením existence duchovních energetických vazeb mě nasměrovala k mentálnímu osvobození.

Hanka Schifflerová

Pilates clinic, Pilates terapie

Mé lekce Pilates clinic se řadí do zdravotně funkčního cvičení a jsou založeny na nejnovějších poznatcích z oboru fyzioterapie a rehabilitace. Cvičit může každý bez ohledu na fyzickou zdatnost, věk nebo pohlaví.

Jsem ročník 1959 a mám dvě děti. Po celý život jsem se rekreačně ”hýbala” - gymnastika, volejbal, plavání, ale jelikož trpím degenerativním onemocněním páteře, postupně jsem své aktivity na radu lékařů musela utlumovat, až jsem každý rok trávila několik týdnů v rehabilitačních ústavech. Zkusila jsem cvičit zdravotně rehabilitační pilates. Díky tomuto cvičení jsem mohla po 30ti letech přestat brát medikamenty proti bolestem hybného systému a pravidelné cvičení mne udržuje ve slušné mobilní kondici.

 

 

     Certifikáty, diplomy, osvědčení, kurzy

 

 • Teoretický základ: anatomie, kineziologie, základy výživy, první pomoc, cvičení se zvláštními skupinami
 • Diagnostika
 • Pilates Matwork
 • Držení těla - horní končetina,  lopatka
 • Footwork - práce s chodidlem
 • Pánevní dno
 • Svalové řetězce v individuálním tréninku
 • Inspirace Pilates - míče a míčky
 • Workshops Michael Fritzke a Ton Voogt (trenéři, kteří studovali pilates u jednoho ze 3 studentů pana Josepha Pilatese)

Správnému a efektivnímu používání svého těla každý den a po celý život dosáhneme odstraněním chybných pohybových návyků, prací s hlubokým stabilizačním systémem, který je zodpovědný za stabilitu páteře a efektivitu pohybu.

Elizabeth Farooqui

Šamanské bubny

Ve své práci kombinuji intuitivní terapii s vlastní praxí šamanského léčení. Kombinací obou se dá velice dobře zaměřit na problém, který trápí, pochopit ho a vyléčit. Klíčovými slovy jsou zde záměr a důvěra.

 

Mé vzdělání, praxe i profese jsou  velmi různorodé, všechny dohromady mi pomáhají svým širokým záběrem a ráda ze všech stále čerpám.

 

Těším se na vás při setkávání s bubnem a je mi ctí, že vás mohu doprovázet. Mým pomocníkem bude prastarý indiánský cestovní prostředek, šamanský buben. Více o mně zde.

 

S láskou Eli

Narodila jsem se v roce 1977 ve znamení Býka. Můj otec pochází z Pákistánu. Já sama jsem již matkou jednoho dospívajícího mladého muže (2004). Vystudovala jsem vysoké školy, zaměřené na finance. Toto vzdělání mi sice hodně dalo, ale necítila jsem ho jako pravou cestu. Po nějakém čase mě začalo volat studium psychoterapie, které mne naplňuje a dává smysl.

 

K šamanismu jsem se dostala v roce 2011, kdy mne jakákoliv fotografie s indiánskou tématikou neskutečně zajímala, zřejmě také díky tomu, že můj děda byl severoamerický indián, původem z Kanady. Zanedlouho jsem se rozhodla odjet do Amazonie k indiánům kmene Kichwa. Měla jsem možnost vidět pracovat šamany, poznávat jejich život v džungli, šamanské tradice a jejich posvátné rostliny "plantas maestra", kterými léčí tělo i duši. To všechno v nádherně nedotčené přírodě pralesa.

 

Dnes se vracím ke kořenům mých předků a zajímám se o šamanské techniky severoamerických indiánů.

 

 

     Certifikáty, diplomy, osvědčení, kurzy

 

 • Studium Západočeská univerzita obor Management a podniková ekonomika
 • Studium Bankovní Institut vysoká škola obor Finance
 • Studium Vysoká škola psychosociálních studií obor Psychoterapie
 • Absolvent seminářů Psychoterapie a šamanismus
 • Absolvent seminářů Kognitivně‑behaviorální psychoterapie depresivních poruch
 • Absolvent seminářů Výklad snů Daseinsanalytickou metodou
 • Pobyt v Amazonii u indiánského kmene Kichwa
 • Studium starých šamanských technik léčení

Helena Makovcová

Jinová hathajóga

Certifikáty, diplomy, osvědčení, kurzy

 

 • FISAF Hatha Yoga Instructor
 • FISAF specializace Hatha Yoga I., II.

 

 

Narodila jsem se v roce 1973 a jsem matkou dvou dospívajících synů. Po studiu na VŠ a založení rodiny jsem začala pracovat v oblasti ekonomiky a čísel. K mým koníčkům kromě rodiny patří také léčivé bylinky a rostliny vůbec, včelaření a turistika.

 

Při práci jsem postupně pochopila, že po dni prosezeném u počítače se musím začít hýbat. Začínala jsem s plaváním a pilates a roku 2012 začala má první, trochu nesmělá setkávání a oťukávání s jógou. Vyzkoušela jsem různé styly, navštěvovala hodiny hormonální jógy, kundalini jógy, power jógy, dance jógy a nakonec zakotvila u hathajógy. Zpočátku jsem ji chápala jen jako rehabilitační cvičení na srovnání páteře a až časem jsem objevila i její úžasnou schopnost zklidnit mysl.

 

Praxe jógy pro mne znamená uvolnění a odpočinutí si od stresu a každodenních starostí a zároveň neustálé hledání rovnováhy a harmonie v životě.

 

Na mých hodinách se věnuji jemnější jinové formě  hathajógy, která uvolňuje napjaté svaly, prohlubuje dýchání a zlepšuje soustředění.