Lektoři

Martina Jandová

JÓGA MOZKU®, orlí jóga, dynamická hathajóga, kundalini jóga, dance jóga, Ashtanga jóga, acrojóga, pránájáma, meditace

Narodila jsem se roku 1970. Mám dvě děti Klaudii (2001) a Nikiho (2005). Vystudovala jsem VŠE v Praze a mým profesním oborem je IT, správa počítačových sítí a programování.

 

Jóga ke mně přišla náhle v roce 2008, kdy po 16ti letech náročného zaměstnání začala vnášet do mého rušného života poklid a řád.

 

Otevřela přede mnou novou cestu, která mě zbavila zacyklených iluzí, odkryla mi reálná východiska z neřešitelného, vyvedla mě z materiálních nátlaků dnešního světa a poodhalením existence duchovních energetických vazeb mě nasměrovala k mentálnímu osvobození.

YOGAPLANET

Po lektorování jógy v různých studiích jsem roku 2013 otevřela vlastní jógové studio v historickém centru Prahy 1, na Uhelném trhu, jež vedu dodnes.

 

Mými oblíbenými sportovními aktivitami jsou zdolávání hor a túry po hřebenech a hlubokých lesích, balet, kajak, brusle, jachting a mou velkou vášní je plavání v ledovcových jezerech.

 

Mezi mé koníčky patří má rodina a má práce, tvorba filmů ve filmovém studiu i filmové expedice do africké buše, nové technologie, ekologie, příroda, hudba, výuka cizích jazyků a mnoho dalšího.

YOGAPLANET

 

Miluji nové výzvy a nikdy se nevzdávám, určuji si svou realitu sama, ať mé vize vypadají jakkoliv nereálně, nakonec se mé myšlenky stanou mým skutečným životem. A takovou jógu i vyučuji, založenou na mých prožitcích, formovanou mou zkušeností. Nechávám se vést intuicí, každá má lekce je tak pokaždé jiná.

 

Neoddělitelnou součást mého života tvoří les a komunikace s ním.

 

Mou osobnost zásadním způsobem ovlivnil život ve srubu uprostřed lesa, kde jsem trávila se sestrou a rodiči každé letní prázdniny od dětství až do dospělosti.

 

Les mi ukázal mou šťastnou cestu a jóga mi pomohla ji nalézt.

Má celoživotní vášeň pro kočky a zároveň pro film  mě dovedla do Afriky ke gepardům a levhartům a jejich záchraně na Zemi.

 

Jsem spolutvůrcem kinofilmu Maleika (střih, zvuk, 2. kamera), který běžel v letech 2017 a 2018 v německých a švýcarských kinech a s počtem 120.000 diváků se stal v Německu nejúspěšnějším kinofilmem o přírodě za posledních 10 let.

 

Blíže o filmu i gepardici Maleice na www.maleika.eu, trailer k filmu i k making of je zde.

Nyní s Mattem Barfussem natáčíme druhý kinofilm, opět v domovině gepardů a levhartů, v africké buši.

 

Pokud byste se chtěli zapojit do záchrany gepardů s námi a koupit si strom pro naši nadaci Green Belt Botswana, který přispěje k záchraně Země, najdete bližší informace v sekci Gepardi.

 

Děkujeme za všechny divoké gepardy.

Jóga mě naučila a stále učí nejen disciplíně, toleranci a pokoře, ale také dokonalé organizaci času, díky které zvládám zdánlivě nereálné.

 

Když to jde mně, jde to i vám. Nevzdávejte se svých snů, protože se nelze naklonovat. Zapomeňte na důvody, proč to nejde a nasměrujte myšlenky hledáním, jak by to šlo. Jde to, přestože den nebude mít nikdy víc než 24 hodin.

 

Je potřeba věřit, jít svému snu naproti jakoby byl skutečný, až se najednou cesta objeví.

 

Nevzdejte to! Nemožné neexistuje!

Věnuji se studiu lidského mozku. Fascinuje mě jeho anatomie, funkce a procesy ovlivňující vědomí a chování člověka.

 

Zjištění, jak málo jsou lidé schopni z obrovského potenciálu svého mozku využít, mě přivedlo k myšlence vypracovat systém pro mé studenty jazyků na zlepšení paměti, soustředění a motivace.

 

Tento soubor cvičení jsem spojila s jógou a vedu speciální lekce JÓGY MOZKU® propojující hemisféry a usnadňující jejich aktivní spolupráci a efektivní učení, podporující prokrvení a energetizaci mozku a centrální nervové soustavy, léčení mozkových dysfunkcí, odstranění negativního přístupu k učení zpaměti, nastartování procesů nezbytných pro trénink fenomenální paměti a soustředění.

 

Mé 3,5 hodiny dlouhé lekce JÓGY MOZKU® obsahují také paměťovou jógu, nácvik jiného způsobu pamatování, než jsme zvyklí a nebo meditaci na bázi autogenního tréninku, zvyšující metabolismus mozku, vedoucí k jeho efektivnímu využívání a tím ke kvalitnějšímu životu.

Těším se na vás v našem studiu u lekcí jógy. Pomohu vám získat zpět vaši rovnováhu a sounáležitost s okolním světem, jež člověk dospíváním ztrácí a společně se pokusíme o znovunalezení vlastního a jedinečného Já, které zapomnělo, odkud přišlo a co tu dělá a jehož kultivací lze dosáhnout dlouhodobého a stabilního pocitu štěstí v přítomném čase.

 

Mou snahou je předat vám to, co jsem díky józe náhodně objevila v sobě a díky čemuž žiji šťastně, bez potřeby stále něco plánovat a hledět do budoucnosti, jež s jistotou nikdo z nás stejně nemá. Prozřít v přítomnosti je sice náročný, ale nikoliv nereálný úkol. Každý váš pokrok je pro mě odměnou, novou výzvou, inspirací k tvorbě a důvodem pokračovat.

YOGAPLANET
YOGAPLANET

Certifikáty, diplomy, osvědčení, kurzy

 

 • FISAF Hatha Yoga Instructor
 • FISAF specializace Hatha Yoga I., II.
 • FISAF specializace Ashtanga jóga
 • FISAF specializace Dětská jóga
 • Čakry v kundalini józe
 • Pránické léčení

 

Hanka Schifflerová

Pilates clinic, Pilates terapie

YOGAPLANET

Mé lekce Pilates clinic se řadí do zdravotně funkčního cvičení a jsou založeny na nejnovějších poznatcích z oboru fyzioterapie a rehabilitace. Cvičit může každý bez ohledu na fyzickou zdatnost, věk nebo pohlaví.

Jsem ročník 1959 a mám dvě děti. Po celý život jsem se rekreačně ”hýbala” - gymnastika, volejbal, plavání, ale jelikož trpím degenerativním onemocněním páteře, postupně jsem své aktivity na radu lékařů musela utlumovat, až jsem každý rok trávila několik týdnů v rehabilitačních ústavech. Zkusila jsem cvičit zdravotně rehabilitační pilates. Díky tomuto cvičení jsem mohla po 30ti letech přestat brát medikamenty proti bolestem hybného systému a pravidelné cvičení mne udržuje ve slušné mobilní kondici.

 

 

     Certifikáty, diplomy, osvědčení, kurzy

 

 • Teoretický základ: anatomie, kineziologie, základy výživy, první pomoc, cvičení se zvláštními skupinami
 • Diagnostika
 • Pilates Matwork
 • Držení těla - horní končetina,  lopatka
 • Footwork - práce s chodidlem
 • Pánevní dno
 • Svalové řetězce v individuálním tréninku
 • Inspirace Pilates - míče a míčky
 • Workshops Michael Fritzke a Ton Voogt (trenéři, kteří studovali pilates u jednoho ze 3 studentů pana Josepha Pilatese)

Správnému a efektivnímu používání svého těla každý den a po celý život dosáhneme odstraněním chybných pohybových návyků, prací s hlubokým stabilizačním systémem, který je zodpovědný za stabilitu páteře a efektivitu pohybu.

Kateřina Nováková

Hormonální jóga, obličejová jóga, jóga pro seniory

Jsem ročník 1976 a jsem maminkou 2 malých dětí. V době dospívání mi diagnostikovali vadu páteře, která mi působila časté bolesti zad a problémy s dýcháním. Možná proto jsem se snažila celý život neustále věnovat nějakému sportu, abych byla v pohybu. Baví mě jakýkoliv pohyb, ale až teprve jóga mě zbavila dlouholetých bolestí zad, pomáhá mi získat zdravé, pružné tělo a zároveň přináší do mého života klid a vyrovnanost.

 

Problémy s početím mě přivedly k Hormonální józe. I přesto, že jsem nakonec šla cestou umělého oplodnění, jsem přesvědčená, že právě Hormonální jóga mi pomohla k tomu, že vše proběhlo bez komplikací a dopadlo dobře. A právě proto se věnuji Hormonální józe – nejen, že sama na sobě vnímám úžasné účinky cvičení, ale nesmírně mě těší pomáhat i dalším ženám, aby podpořily své zdraví a celkovou pohodu a prostě se cítily krásně.

Zprávy od žen, které prošly mými kurzy a které mi píší, že za nějakou dobu cvičení otěhotněly, po dlouhých letech mohou vysazovat léky na léčbu štítné žlázy, zbavily se nepříjemných projevů menopauzy nebo že je manžel prostě jen pochválil, jak svěže a mladě najednou vypadají, mě pak utvrzují v tom, že to, co dělám, má smysl a já za to nesmírně děkuji!

Více na www.jogaprozenskezdravi.cz.

YOGAPLANET

Certifikáty, diplomy, osvědčení, kurzy

 

 • Instruktor jógy – trenér II. třídy se specializací Hathajóga
 • Jóga pro děti
 • Hormonální jógová terapie pro ženy dle Dinah Rodrigues
 • Obličejová jóga - certifikace Fumiko Takatsu
 • Jóga pro seniory