Aktuální akce

Kurzy od září, počet lekcí 15, počet cvičících 8

Dynamická hathajóga pro začátečníky praktikující jógu 0-2 roky (60 minut)

Úterý 17:30-18:30 (Martina) ZBÝVÁ 1 MÍSTO

150 Kč/lekce

2.250 Kč/15 lekcí

Dynamická hathajóga pro mírně pokročilé praktikující jógu 3 a více let (60 minut)

Úterý 18:45-19:45 (Martina) ZBÝVÁ 1 MÍSTO

150 Kč/lekce

2.250 Kč/15 lekcí

Kundalini jóga (60 minut)

Čtvrtek 17:30-18:30 (Martina) ZBÝVÁ 1 MÍSTO

150 Kč/lekce

2.250 Kč/15 lekcí

Šamanská meditace (60 minut)

Pondělí 20:00-21:00 (Eli)

250 Kč/lekce

3.750 Kč/15 lekcí

Přihlášení na kurz je platné po uhrazení kurzovného. Nepřítomnost na lekci z kurzu nelze nahradit. O státních svátcích a vánocích se necvičí. Na přelomu listopadu a prosince 2018 je Martina na filmové expedici v Botswaně (max. 3 týdny). Všechny její lekce a kurzy v této době se nekonají. Kurzy budou očíslovány v rezervačním systému tak, jako stávající kurzy. Nové kurzy jsou zkráceny na 15 lekcí, po jejich skončení v lednu budou hned navazovat další. Permanentky na 16 lekcí se ruší, stávající doběhnou. Permanentky na 10 lekcí zůstávají beze změny.

Nadace Matta Barfusse "Green Belt Botswana"

Obratník Kozoroha, který se táhne asi 500 km přes jižní Botswanu je charakterizován suchem a zdánlivou pustinou. Přesto však tam žijí lidé a zvířata a ti všichni se stali v nehostinných podmínkách experty na přežití. V oblasti jsou dvě velké chráněné rezervace.

 

Nadace Matta Barfusse (filmaře, fotografa, spisovatele, malíře, vizionáře, dobrodruha a držitele ceny UNESCO za fotodokumentaci africké fauny) "Green Belt Botswana" začala s výsadbou stromů podél obratníku Kozoroha v Botswaně. V příštích deseti letech zde vyroste 10 metrů široký pás stromů odolných proti suchu.

 

Nadace je svým charakterem řazena mezi výjimečná umělecká díla v oblasti ochrany přírody, obsahuje tři programy:

 

  1. Program pro školní výuku na ochranu divokých šelem - učebnice s texty a ilustracemi od Matta Barfusse pro školní děti a školní programy v Botswaně. Učebnice je k nahlédnutí v našem studiu. Je vydávána pravidelně v angličtině a svahilštině.
  2. Program proti konfliktům mezi lidmi a divokými šelmami" (výstavba ohrad pro skot farmářů a instalace solárních LED světel proti lvům)
  3. Programem pro integraci domorodců žijících v buši do ochrany přírody a cestovního ruchu. Jejím cílem je zachování a ochrana unikátních přírodních klenotů v Kalahari, jako jednom z posledních panenských míst na Zemi.

 

Pokud byste se chtěli s námi zapojit do záchrany přírodního bohatství a podpořit naše aktivity v Africe nákupem stromu, jež bude součástí zeleného pruhu táhnoucí se přes Botswanu, je možné jej zakoupit zde.

Cena jednoho stromu je 10 EUR.

 

Kéž pocit, že kdesi v Africe roste váš strom, který bude po generace pomáhat, přinese lásku a radost vám i vašim bližním.

Za všechny divoké gepardy děkují Matto a Martina.