Vítejte na YOGAPLANET!

Aktuální akce

MALEIKA

Byl jednou jeden malý kluk, který vyrůstal v lese a obklopen zvířaty začal rozvíjet svůj dar malování. A protože ho přitahovala cizokrajná fauna, trávil každý týden dlouhé hodiny sezením před klecemi a s nekonečnou trpělivostí přenášel trojrozměrné tygry, orly a ostatní obyvatele místní ZOO na dvourozměrný papír. Když za pár let maturoval, pozval jednoho profesora malování k posouzení svých děl, má-li jít dál studovat výtvarné umění. Profesor užaslý nad jeho talentem řekl: "Člověče, ty musíš přestat chodit do ZOO." Blankytně modrý zrak nezastíral zklamání a váhavě se pokoušel o vysvětlení..."Ale..." Profesor ho rázně přerušil rozhodným výrokem, jež změnil chlapcův život. "Ty musíš jet do Afriky!" AFRIKA!...to je ono...mamííí já musím jet do Afriky!!! A maminka doufajíc, že profesor synkovi jeho volbu rozmluví a pomůže jí usvědčit jej v přesvědčení, že doktor či právník je vhodnější povolání než malíř, klesá zdrceně na židli.

 

AFRIKA! AFRIKA! AFRIKA! To slovo jako magnet přitahovalo tajuplné obrazy do mladíkovy mysli nehledíc na fakt, že na takovou cestu nemá peníze. Odjel. Skutečně odjel. Do Afriky. Vrátil se a zas odjel, znovu a znovu a znovu. Hnán touhou po zachycení té dechberoucí všudypřítomné svobody toužil po fotoaparátu, který mu umožní přenášet do dvou rozměrů rychleji než tužka, začal fotit, fotil a fotil, až mu jeho talent v zachycování brzy přinesl cenu UNESCO za fotodokumentaci africké fauny. Při další cestě do Afriky, ho však v buši čekalo osudové setkání. Potkal gepardici s pěti mláďaty, do které se doslova zamiloval. Jeho masajský průvodce nevěřil vlastním očím a když pro něj každý večer přijel, aby přenocoval, nikdy neopouštěl bezpečí svého auta. Tehdy dal svému podivnému příteli jméno "Gepardí muž".

Plynuly měsíce a Gepardí muž se postupně s gepardí rodinou sblížil tak, že ho akceptovala jako jednoho z nich. S gepardí mámou, kterou pojmenoval Diana, sdílel všechny radosti i strasti všedních dní, až mu jednoho dne začala nechávat mláďata na hlídání, když odcházela na lov. Gepardí muž bránil holýma rukama svou novou rodinu před predátory a stal se tak jejím právoplatným členem. Když přišlo období dešťů, mláďata byla už velká a hry mezi nimi začínající nabývat na agresivitě zanechávaly na těle Gepardího muže značné trhliny, stále to nevzdával a jako nejpomalejší ze skupiny s rodinou v drsné stepi a po kolenou ušel desítky kilometrů denně. Po dlouhých pochodech v hustém dešti přichází okamžik loučení. Diana se otáčí, aby se ujistila, že jsou všichni a zůstává stát v úžasu... ten zvláštní gepard bez teček stojí na všech čtyřech a tentokrát nevolá "Počkejte na mě". Gepardí máma i přes hustý déšť čte z výrazu jeho očí... Sbohem, už nemůžu dál. Chvíli stojí. Mláďata registrují vypjatou situaci...teď to není jako vždycky, nemáme jen čekat...něco je jinak. "Proč nejde mami?" ptají se nechápavě...ale Diana jen stojí jako socha a smiřujíc se s představou, že svého lidského kamaráda už nejspíš nikdy neuvidí, obrací se a odchází.

4.10.2017 proběhne slavnostní premiéra v prestižním kině ZOO Palast Berlín a 12.10. se začne promítat ve všech kinech Německa, Švýcarska a Rakouska, následně v Kanadě, USA, Číně a v roce 2018 v Evropě včetně ČR. Film je vyroben nejnovějšími technologiemi s rozlišením 5K, zvuk Dolby Atmos.

Gepardí muž se po měsících vrací do své vlasti, píše svou první knihu "Můj život s gepardy...Hledání ráje" a očarován posedlostí zachytit tu bezbřehou nádheru ve své dokonalosti kupuje svou první kameru. A tehdy se v jeho hlavě zrodil sen...natočit film o jeho nejmilejších zvířatech. Nejen ledajaký, kterých je v televizi fůra. Kinofilm, který se bude promítat ve všech kinech, natočen nejlepší kamerou na světě. Roky plynuly a Gepardí muž se rok co rok na 6 měsíců vracel do své milované Afriky. Po 16 letech potkal v Masai Mara, sousedící s Dianiným domovem Serengeti, gepardici se šesti mláďaty, která byla Dianě vzhledem i chováním až nápadně podobná. Dostala jméno, jež ve svahilštině znamená královna. A tady začíná příběh o velké lásce. MALEIKA.

 

Kinofilm Maleika, stejně jako ostatní aktivity Matta Barfusse financují jeho projekt na záchranu divokých gepardů v Botswaně a vy všichni, kteří chodíte k nám do YOGAPLANET cvičit, se stáváte přispěvateli nadace „Green Belt Botswana“ a spolutvůrci tohoto nevšedního příběhu s námi. Více na www.geparden.de.

 

 

Za všechny divoké gepardy na Zemi děkují

 

Matto a Martina

MALEIKA Trailer English (2017)